Lokalizacja

Usytuowanie Gospody Harnaś stanowi dogodne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego stwarza bezpośrednią możliwość wyjścia na szlaki turystyczne. Nie tylko w rejonie Doliny Kościeliskiej, ale również szlaki prowadzące do pobliskiej Doliny Miętusiej, Małej Łąki, Chochołowskiej czy Lejowej oraz pozostałej części Tatr Zachodnich.

 


Jedną z atrakcji naszego regionu są Termy Chochołowskie na bazie naturalnych wód geotermalnych, ciepłe źródła często o właściwościach leczniczych położonych w niedalekiej od nas odległości.

Następną  propozycją jest również organizowana przez nas turystyka specjalistyczna z udziałem wykwalifikowanych przewodników, instruktorów narciarskich  ( nauka jazdy na nartach, skitouring ), snowboardu oraz instruktorów wspinaczki również z wejściem do ogólnodostępnych jaskiń w zależności od umiejętności uczestników. Biorąc pod uwagę możliwości uczestników grupy można ją podzielić na dwie odrębne części i zorganizować zajęcia z dwoma przewodnikami, gdyż np. część grupy nie jest w stanie się wspinać.

Niewątpliwym atutem naszego usytuowania jest również zimą bliskość profesjonalnie przygotowanych tras do uprawiania narciarstwa biegowego i alpejskiego. Witów-Ski, Biathlon Kościelisko czy dla początkujących Polana Biały Potok. Istnieje również możliwość organizacji na naszym terenie przejażdżek psimi zaprzęgami (husky) z profesjonalnym krótkim szkoleniem w tym zakresie , co stanowi wyjątkową i niedrogą atrakcję, stanowiącą doskonałą zabawę i możliwość nauki powożenia psim zaprzęgiem również dla dzieci. Jest możliwa również organizacja wyprawy także etap nocny.

Kolejną ciekawą propozycją mogą być quady, zimą skutery śnieżne, gdyż w pobliżu są miejsca i osoby profesjonalnie organizujące tego typu imprezy.